Mgr. Barbora Kočišová

Razím heslo spokojené dítě, spokojení rodiče. Ráda Vám poradím, jak podpořit psychomotorický vývoj Vašeho dítěte od narození.

Obor fyzioterapie se stal pro mě při výběru studia jasnou volbou. Naplňuje mě práce s lidmi, hledání příčin jejich zdravotních problémů a společné úsilí v jejich odstranění. Navíc správný motorický vývoj našich nejmenších je optimální základ pro rozvoj jemné motoriky, řeči a dalších funkcí. Má obrovské benefity do dospělého věku a předchází vzniku mnoha pozdějších bolestí a potíží. 

Bakalářské studium fyzioterapie jsem absolvovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, během magisterského studia fyzioterapie na Ostravské univerzitě mě zaujala oblast vývojové kineziologie a to, jak vývoj dítěte do jednoho roku ovlivní posturu člověka po celý život. V rámci mé diplomové práce jsem se proto zaměřila na dětský věk a získala grant na studii Hyperpronační syndrom v předškolním období. Měla jsem také možnost absolvovat rok na Universitat de Valencia. Od té doby jsem se začala specializovat na dětskou fyzioterapii a hned po úspěšném dokončení magisterského studia jsem nastoupila do Dětské nemocnice Brno.

V současnosti se věnuji dětem ve věku od 0 do 18 let a setkávám se s širokou škálou diagnóz, jako jsou pooperační stavy, úrazy, bolesti pohybového aparátu, skoliózy nebo vady nohou. Kromě toho také pracuji s mladými sportovci. Ráda se také věnuji těm úplně nejmenším a poskytuji terapii miminkům. Pokud máte zájem, ráda Vám poradím, jak podpořit psychomotorický vývoj Vašeho dítěte. Doporučím vhodné techniky manipulace s miminkem při každodenních činnostech. Ráda Vám ukážu, jak správně nosit, zvedat, oblékat a stimulovat miminko.

Pracovní zkušenosti:

  • červenec 2023 - doposud - FyzioCare Brno
  • 2022 - současnost - Dětská nemocnice Brno

  • 2016 – 2022 Praxe v nemocnicích na lůžkovém oddělení i ambulanci Úrazová nemocnice, Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u sv. Anny, Dětská nemocnice Brno, Nemocnice Milosrdných bratří, Fakultní nemocnice Ostrava, Karvinská hornická nemocnice, Horské lázně Karlova Studánka

  • 2019 – 2020 Soukromá fyzioterapeutická ambulance Recens


Vzdělání a absolvované kurzy:

  • 2023 Terapeutický koncept Bazální posturální programy Jarmily Čápové
  • 2022 Vojtova metoda část A v RL Corpus Olomouc
  • 2019 Diagnostika a terapie funkce nohy z pohledu vývojové kineziologie
  • 2019 Diagnostika a terapie dětské nohy z pohledu vývojové kineziologie
  • 2018 Kurz Spiraldynamik
  • 2017 Terapeutické využití temptex tapu