Naše služby

Snažíme se vám poskytnout maximální péči v oblasti fyzioterapie v příjemném prostředí, kam se budete vždy těšit.

Fyzioterapie včetně komplexního vyšetření

Komplexní vyšetření pohybového aparátu je stěžejní pro nastavení správného postupu terapie. Proto si Vás v rámci první návštěvy "prohlédnu od hlavy až k patě" a odeberu si důkladnou anamnézu. Podrobně rozebereme Váš problém, budeme hledat příčiny jeho vzniku. Probereme Vaše pohybové návyky a stereotypy, budu pátrat po svalových dysbalancích. Pokud máte lékařské zprávy či vyšetření vemte je prosím s sebou, pomohou lépe nastavit ideální terapii. 

Vyšetření a fyzioterapii lze provést i preventivně, pokud Vás např. při sportu občas někde "zabolí", ale trvale nejsou zatím žádné potíže. Včasným návrhem odstranění "slabých článků" těla či odhalení nesprávné svalové souhry lze preventivně zabránit budoucímu poškození.

Při samotné terapii vždy vycházím ze znalostí moderních fyzioterapeutických metod na neurofyziologickém podkladě (DNS, PNF), využívám měkké a mobilizační techniky, pokud klient souhlasí, tak také prvky z jógy.

Terapie metodou Mojžíšové

Terapie metodou Mojžíšové je metoda uznaná MZČR, zaměřená především na podporu léčby funkční neplodnosti u žen, ale s velkou úspěšností se využívá také pro léčbu poruch pánevního dna (bolestivá menstruace, bolestivý pohlavní styk, močová inkontinence, migrenózní bolesti hlavy aj.).

Osvědčilo se mi kombinovat ji s manuálním ošetřením viscerální terapií, která pracuje jemnou technikou přímo s ošetřením orgánů přes dutinu břišní.

Terapie vyžaduje svůj specifický postup objednání, před první návštěvou mě proto prosím vždy kontaktujte emailem nebo telefonicky a společně naplánujeme Váš termín.

Fyzioterapie v těhotenství a po porodu

Období těhotenství i po porodu nemusí být vždy spojeno s bolestí a dyskomfortem, tato období se dají i užít. Někdy stačí jedna návštěva pro zajištění úlevy, někdy je jich potřeba více.

V těhotenství se zaměříme na

 • úlevu od bolestí pohybového aparátu (zejména v oblasti zad, pánve a kostrče)
 • individuální doporučení vhodného pohybu a cviků dle trimestrů
 • podpora funkce nožní klenby
 • režimová opatření v těhotenství
 • příprava na porod
 • ošetření pánevního dna dle Mojžíšové, pokud je potřeba

Po porodu se zaměříme na

 • úleva od bolesti pohybového aparátu
 • znovuobnovení funkce svalů pánevního dna
 • správná aktivace funkce břišních svalů včetně zmenšení rozestupu (diastázy)
 • doporučení vhodných cviků a režimových opatřeních v poporodním období
 • bezpečný návrat k pohybovým aktivitám před těhotenstvím
 • ošetření pánevního dna dle Mojžíšové, pokud je potřeba

Pooperační a poúrazová fyzioterapie

Každé tělo je jiné a jinak se regeneruje po každé operaci či úrazu. Někdy je potřeba dát mu více času a pracovat o něco déle či intenzivněji než co Vám umožní poukaz od lékaře.

 • maximální péče pro návrat do původního stavu organismu, pomoc s návratem ke sportu
 • úprava vhodných pohybových stereotypů a doporučení režimových opatření
 • úprava svalových dysbalancí
 • práce s jizvou

Kompenzace sportovce

Ve vrcholovém i amatérském sportu je vždy tlak na výkon a dosažení co nejlepších výsledků. To však někdy vede k jednostrannému zatěžování či přetěžování organismu sportovce, což může časem vyústit ke zranění. Proto je tak důležitá zejména sportovní prevence a vhodná kompenzace. díky úpravě drobných dysbalancí a úpravě pohybových stereotypů mohou dosáhnout lepších výkonů. Umím pomoci s úrazem i případnou před- / pooperační rehabilitací. 

Sama se věnuji sportu, a proto si sportovců vážím pro jejich vytrvalost a práci, kterou denně vykonávají. díky úpravě drobných dysbalancí a lepší stabilizaci dosahují lepší a zasloužené výsledky.

Jóga

Jóga je nadčasový systém propující dechové techniky, fyzickou praxi a relaxaci. Pomáhá s mnoha fyzickými potížemi, především je ale výborný prostředek jak rozpohybovat páteř, zbavit se některých bolestí a jak se naučit předcházet mnoha potížím. V dnešním hektickém světě je krásné, se občas zastavit praxí na podložce. 

Nabízím jednorázové lekce s úpravou techniky jednotlivých asán, lze pracovat i systematicky, pokud s jógou začínáte a chcete ji dělat správně nebo pokud máte nějaký cíl, kam Vaši praxi směřujete. Neváhajte se mi ozvat s Vašim přáním!

Rychlá rezervace termínu