Mgr. Markéta Lázničková

Smysl své práce jsem našla v práci převážně se ženami. Chci předávat maximum svých znalostí i zkušeností s dostatkem času pro terapii a s aktivním přístupem i motivací žen.

Láska k pohybu, kterou si pěstuji už od dětství, byla mým hnacím pohonem při studiu a stále mě udržuje velmi motivovanou pomáhat a porozumět jak lidskému tělu, tak i člověku.

Bakalářské studium v oboru fyzioterapie jsem absolvovala v Praze na fakultě Biomedicínského inženýrství a titul magistr získala na Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. 

Mé zaměření od roku 2014, kdy jsem začala pracovat v soukromé ambulanci, bylo spíše ortopedické, traumatologické a neurologické. Po absolvování kurzu metody L.Mojžíšové jsem se našla v gynekologické fyzioterapii a mé další kroky podléhaly touze věnovat se tomu naplno.

Druhým rokem pracuji v porodnici na Obilním trhu a ze získaných zkušeností bych ráda těžila i v soukromém sektoru. Chtěla bych předávat své maximum s dostatkem času pro terapii a s aktivním přístupem i motivací žen.

Moji specializací jsou tedy uro-gyneokologické stavy, ženy potýkající se s funkční neplodností, s pánevními bolestmi, ženy těhotné nebo po porodu. Nyní se zaměřuji na prevenci a ranou péči o poporodní poranění. Umím pomoci s úrazy a dysfunkcí způsobenou sportem nebo dlouhodobým přetěžováním.

Díky své již 8 leté praxi a studiu jsem získala zkušenosti s mnoha různými problémy se kterými se ženy potýkají. Při terapii užívám prvky z DNS, PNF, Smíškovu metodu a metodu Ludmily Mojžíšové.

Pracovní zkušenosti:

  • 2014 – 2020 – fyzioterapeut v nestátním zdravotnickém zařízení Recens s.r.o.

  • 2021 – 2023 – fyzioterapeut v porodnici Obilní trh
  • 2023 - doposud - FyzioCare Brno

Vzdělání a absolvované kurzy:

  • Léčba funkční ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové (2018) - akreditace kurzu Ministerstvem zdravotnictví (lektor Hana Volejníková)
  • Podpora přirozeného porodu pohledem fyzioterapeutky (Mgr. Bajerová, 2023)
  • Viscerální terapie I.část (Dr. Petr Bitnar Ph.D, 2023)